تهران ، توحید ، خیابان نصرت غربی
پـلاک 60 ، طبقه سـوم ، واحـد 12
02166918136
02166566761
Behraya.co@gmail.com
Info@behraya.ir

افزایش سرعت شارژ باتری تبلت

افزایش سرعت شارژ باتری تبلت
توسط

افزایش سرعت شارژ باتری برای کاربرانی که به مدت قابل توجهی از گوشی همراه خود استفاده می کنند بسیار حیاتی است. افزایش استفاده از گوشی همراه نیاز بیشتری به شارژ  کردن دارد. به دلیل ماشینی شدن زندگی انسان ها و نبود فرصت کافی، کاربران زمان زیادی را برای استفاده از شارژر ندارد. در هر برندی از گوشی های همراه، استفاده ی مداوم از شارژر، موجب کاهش عمر باتری می شود. به همین دلیل کاربران گوشی همراه، دائم به دنبال پیدا کردن راهی برای افزایش سرعت شارژ باتری هستند. در این مقاله به طور مختصر به روش های افزایش سرعت شارژ باتری خواهیم پرداخت.

به دلیل پیشرفت فناوری، کمپانی های تولید کننده ی گوشی، دائم در حال افزایش امکانات و قابلیت های مختلف برای محصولات خود هستند. همین امر موجب می شود که مشکل نیاز به افزایش سرعت شارژ باتری روز به روز افزایش پیدا کند. تا به حال روش های مختلفی برای بیشتر کردن سرعت شارژ باتری پیشنهاد شده است که در این جا به صورت مختصر بیان می کنیم.

 

  • توجه به آنتن: هرچقدر میزان آنتن دهی کمتر باشد، مصرف باتری بیشتر است. پس در مواقعی که آنتن دهی ضعیف است، از حالت پرواز استفاده کنید. این کار به افزایش ۲۵ درصدی سرعت شارژ می انجامد.

 

  • خاموش کردن گوشی در هنگام شارژ: توصیه می شود در زمان شارژ، گوشی را خاموش کنید. زیرا در این هین، هیچ برنامه یا اپلیکیشنی از باتری تغذیه نمی کند. و باعث افزایش سرعت شارژ باتری گوشی می شود.

 

  • شارژ گوشی با شارژر دیواری: اگر گوشی خود را با رایانه یا ماشین شارژ می کنید سرعت شارژ بسیار کم می شود. برای افزایش سرعت شارژ باتری گوشی از شارژر دیواری استفاده کنید.

 

  • پاوربانک: اگر از جمله کاربرانی هستید که از گوشی بسیار استفاده می کنید، در صورت نیاز به شارژر از پاوربانکی با خروجی یک آمپر یا بیشتر استفاده کنید.(خروجی آمپرِ پاوربانک و کابل باید یکی باشد).

 

  • شارژرهای بی سیم: با اینکه شارژهای بی سیم با توجه کاربران رو به رو شده اند، اما سرعت شارژ این نوع شارژرها ۵۰ درصد کمتر از حالت عادی است. پس از شارژهای معمولی استفاده کنید.

 

  • خنک بودن دستگاه هنگام شارژ: باتری های لیتیومی در عملیات شارژ شدن، نیاز به خنک بودن ( نه سرد که باعث کاهش سرعت شارژ باتری می شود) دستگاه دارند.

 

  • کنار گذاشتن قاب: یکی موانع افزایش سرعت شارژ باتری گوشی همراه وجود قاب است. همانطور که گفته شد باتری های لیتیومی برای شارژ شدن نیاز به محیطی خنک از ۵ تا ۴۵ درجه دارند. در هنگام شارژ، باتری داغ شده در صورت وجود قاب این گرما در باتری باقی خواهد ماند.

 

  • کابل: کیفیت کابل در افزایش سرعت شارژ باتری گوشی، مهم است. کابل های بی کیفیت نیم آمپر و کابل های باکیفیت و اورجینال، تا ۲ آمپر جریان را انتقال می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *